A felülvizsgálat elhagyható, ha fázisonként 32 A-nél nem nagyobb névleges áramerősségű túláramvédelem van a villanyórán és 30 mA-nél nem nagyobb érzékenységű áram-védőkapcsolóval védettek a berendezések.
VILLAMOS BIZTONSÁGTECHNIKAI FELÜLVIZSGÁLATOK
Alapvető követelmény, hogy a villamos berendezést úgy kell megtervezni, létesíteni, üzembe helyezni, üzemeltetni, átalakítani, javítani, rendszeresen karbantartani, üzemen kívül helyezni és megszüntetni, hogy az megfeleljen a VMBSZ-ben meghatározott műszaki biztonsági követelményeknek, valamint a környezetvédelmi, tűzvédelmi, katasztrófavédelmi és munkavédelmi jogszabályokban előírtaknak.
A módosított rendelet fontos előírása, hogy a műszaki biztonsági szempontból jelentős munkakörök betöltéséhez 5 évenként szükséges a továbbképzés.
A villamos biztonsági felülvizsgálat elvégzésének gyakorisága
A legfontosabb változás, hogy megszűnik a 22. szabványossági felülvizsgálat, amely a villamos berendezések telepítésére vonatkozó szabványoknak való megfelelőségére irányult, valamint az áramütés elleni védelem alapvető hibáinak kimutatására szolgáló 24. szerelői ellenőrzés. Helyettük új fogalom a 33. villamos biztonsági felülvizsgálat.
Mi a villamos biztonsági felülvizsgálat?
Jegyzőkönyv, minősítő irat
Miben segíthetünk?
Elektromos kéziszerszámok éves felülvizsgálata
- I. érintésvédelmi osztályú gépek
- II. érintésvédelmi osztályú gépek
- III. érintésvédelmi osztályú gépek
Érintésvédelmi szabványossági felülvizsgálat
- Gépek, berendezések
- Új és meglévő épületek, építményszerkezetek
Villámvédelmi felülvizsgálat
- Új és meglévő épületek, építményszerkezetek
Elektromos berendezések tűzvédelmi felülvizsgálata
- Gépek, berendezések
- Új és meglévő épületek, építményszerkezetek